Miele-P-LOGO_OKMiele
pranie derek końskich


554226_92759256ok

Rozwiązania dla potrzeb jeździectwa

Po skończonej jeździe konnej nadchodzi pora „wielkiego prania“: zabrudzone i przepocone czapraki, derki, koce do woltyżerki i pasy muszą być czyste, by spełniały swoje funkcje i nie musiały być często wymieniane – należy pamiętać, że derki i inny osprzęt do uprawiania jeździectwa są drogie. Poza tym rezygnacja z regularnego czyszczenia prowadzi do powstawania pasożytów i grzybicy na grzbiecie konia. Optymalną pielęgnację tego rodzaju tekstyliów zapewniają pralki i suszarki Miele o ładowności od 8 do 32 kg.

Z ładownością 8, 10, 13, 16 lub 20 kg nowe pralki są idealnym rozwiązaniem dla stadnin, szkółek jeździeckich czy tzw. pensjonatów dla koni. Nowe sterowanie Profitronic M umożliwiające tworzenie indywidualnych programów, dostosowuje urządzenia do specyficznych potrzeb w branży jeździectwa. Wszystkie programy prania i suszenia wyświetlane są na dużym, graficznym wyświetlaczu. Użytkownik wybiera program za pomocą pokrętła oraz w razie potrzeby może ustawić poszczególne parametry prania indywidualnie. Użytkownik wybierając program decyduje, który z nich zastosuje i w razie potrzeby zmienia poszczególne parametry prania.

Za spokojny przebieg pracy przy maksymalnej wydajności odwirowania odpowiedzialny jest czujnik drgań. Redukcja drgań sprawia, że nowe urządzenia pracują jeszcze spokojniej, są dłużej sprawne
i zapewniają komfort ich użytkowania. Dzięki wysokiej jakości odwirowania krótszy i oszczędniejszy jest cykl suszenia derek. Dodatkowo nowe urządzenia, odznaczające się charakterystycznym wzornictwem, posiadają funkcje uzupełniające: np. automatyczne dozowanie proszku odpowiada za użycie dokładnie wymaganej ilości środka piorącego w odpowiednim czasie.

Cztery programy do prania i impregnowania

Wszystkie urządzenia przeznaczone do pielęgnacji tekstyliów jeździeckich są wyposażone w cztery programy do prania i impregnowania derek: programy do prania koców w 30° C i 60° C , program chroniący tkaninę z ograniczoną ilością obrotów bębna dla koców z wełny oraz program do prania, a następnie impregnowania derek. Paski, popręgi, bandaże i czapraki oraz inne tkaniny, których często nie chcą przyjmować pralnie, mogą być teraz prane na mokro w pralkach Miele. Liczba obrotów podczas odwirowania ustawiona jest optymalnie dla każdego programu prania, dzięki czemu rzeczy są dobrze odwirowane, a czas suszenia jest dzięki temu skrócony.

Duże drzwiczki, które otwierają się pod kątem 180 °, ułatwiają załadunek większych sztuk prania. Pralki wyposażone są w grzałki, które opłukiwane są ługiem tak, aby nie osadzały się na nich końskie włosie
i większe zabrudzenia. Dodatkowo możliwe jest zamontowanie systemu filtrowania między pralką a kanałem odprowadzającym, dzięki któremu unikniemy nieprzyjemnego zapchania kanalizacji. System ten zatrzymuje znajdujące się w wodzie włosie i ciała obce.

36898_Pros_Waesche_PL_14_06

Pranie czyste i suche w mniej, niż godzinę

Mniej niż godzinę trwa pranie derki, a jej wysuszenie zaledwie jeden kwadrans. Nowe suszarki generacji „Innowacja M“ nadają się do stosowania w szkółkach jeździeckich, gdyż optymalnie chronią one również materiały nieprzepuszczające powietrza. Odpowiedzialne jest za to opatentowane sterowanie temperaturą powietrza, kontrolujące przepływ i odprowadzanie powietrza. Duży filtr wymaga rzadkiego czyszczenia, co szczególnie sprzyja codziennej pracy w stadninie.

Pralki i suszarki oferowane są według potrzeb klienta w wersji z ogrzewaniem elektrycznym bądź parowym. Wszystkie urządzenia można połączyć do urządzeń kasujących Miele, które przyjmują monety. Umożliwia to jeźdźcom hobbystom pranie derek tuż po ich użyciu, a właścicielom lub dzierżawcom szkółek jeździeckich dodatkowy zarobek.

Nowe urządzenia Miele nadają się także do hoteli i schronisk dla psów oraz hodowli psów zaprzęgowych. Psy także pozostawiają sierść, pot i brud w kocach chroniących je podczas transportu lub w nocy. Regularne czyszczenie koców zapewnia tym tkaninom wysoką jakość i długą żywotność.

Pranie stajnia

Ta grupa programów nadaje się do prania i impregnacji derek końskich, czapraków, owijaczy, kaloszy, bandaży, uzd tekstylnych.

r01okPrzygotowanie prania

 • Bardzo zabrudzone derki oczności z większych zanieczyszczeń za pomocą silnego strumienia wody lub odkurzacza.
 • W celu ochrony bębna metalowe sprzączki, oczka i haftki bezwzględnie muszą zostać zakryte.

Środki piorące

 • Do prania należy stosować środki piorące bez wybielaczy i wybielaczy optycznych. Zalecane są produkty płynne, ponieważ są one łatwe w obsłudze i umożliwiają dużą dokładność dozowania.
 • W przypadku derek wełnianych należy stosować produkty o lekko zredukowanym pH. Ewentualnie można również dodać produkty zawierające enzymy. Należy przy tym uważać na to, żeby nie stosować żadnych proteaz, ponieważ enzymy są agresywne wobec wełny i ją uszkadzają.

W programie sprzedaży Miele dostępne są specjalne woreczki, za pomocą których można zakryć sprzączki.

Programy „Stajnia”

tab1ok

Pralnico wirówka PW 6080

r02

 • Sterowanie Profitronic L VARIO
 • Bęben SoftCare o pojemności 80 l
 • Max. liczba obrotów 1300 obr./min.
 • Przyciski wyboru bezpośredniego
 • Współczynnik g = 520
 • Poziom wilgotności końcowej 49%
 • Rodzaj zasilania – elektryczne
 • Rodzaj odpływu – pompa odpływowa lub grawitacyjny zawór spustowy.