Logo_DOBRE_Winterhalter_farbig_grZmywarki tunelowe STR

W branży hotelarskiej i gastronomicznej oraz w zakładach zbiorowegożywienia liczą się przede wszystkim elastyczność i wydajność – dotyczy to nie tylko personelu kuchennego, ale i wyposażenia technicznego. Firma Winterhalter uwzględniła te potrzeby, opracowując serię urządzeń STR – jednozbiornikowych zmywarek z transportem koszy. W rezultacie powstała koncepcja maszyny, która – oferując całkowitą elastyczność zastosowań – umożliwia dostosowanie urządzenia do określonych ilości brudnych naczyń i różnych warunków lokalowych. Wszystkie modele zapewniają zarówno maksymalną opłacalność, jak i doskonałe rezultaty zmywania oraz wysoki poziom higieny.

strduzaok

Optymalne rozwiązania dopasowane do każdych potrzeb

Jakkolwiek różne byłyby wymagania, dzięki wielu możliwościom łączenia ze sobą poszczególnych elementów, seria STR oferuje maksymalną elastyczność.

m01okIdealnie dopasowany projekt

Dzięki kompaktowym rozmiarom zmywarkę jednozbiornikową STR z transportem koszy można zamontować w wersji prostej lub narożnej, co pozwala idealnie dopasować projekt do warunków panujących w małych i trudno ustawnych pomieszczeniach.
m02okMaksymalna elastyczność

W czasie pracy urządzenia można – odpowiednio do stopnia zabrudzenia i ilości brudnych naczyń – wybrać jedną z dwóch prędkości transportu. Ponadto opcjonalna strefa wstępnego czyszczenia zwiększa zdolność przerobową maszyny – w efekcie można w skuteczny sposób poradzić sobie z większymi ilościami brudnych naczyń. W przypadku naczyń, które muszą być od razu gotowe do użycia, zaleca się zastosowanie opcjonalnej strefy suszenia.


m03okWydajny system zmywania
Perfekcyjna kombinacja pompy o dużej mocy, pięciu górnych i trzech dolnych ramion natryskowych, optymalnego wykorzystania wody i pokrywającego całą powierzchnię rozmieszczenia dysz umożliwia osiągnięcie najlepszych efektów zmywania. Urządzenia serii STR w standardowej ofercie spełniają wymogi higieniczne określone w normie DIN 10510.
Filtracja ługu
Grubsze zabrudzenia są wychwytywane przez wyjmowane sita powierzchniowe i sito pompy. Dodatkowo sprawdzony układ Mediamat, który wykorzystuje siłę odśrodkową, trwale usuwa z wody drobne zabrudzenia, np. fusy z kawy. Dzięki temu jest zapewniony doskonały rezultat zmywania.

m04okStrefa czyszczenia wstępnego – dodatkowa siła zmywania
Stosowana w urządzeniach STR 130 strefa czyszczenia wstępnego usuwa grubsze resztki jedzenia ze zmywanych naczyń. Resztki te są wychwytywane w
kasecie sita, którą można łatwo wyjąć. Zmniejsza się przez to ilość zabrudzeń osadzających się w strefie głównego zmywania.
Delikatne czyszczenie szkła
Opcjonalna funkcja przełączania temperatury pozwala zmniejszyć temperaturę płukania do 65 °C. Dzięki temu mycie szkła jest bardzo delikatne

Specjalny projekt daje gwarancję utrzymania higieny

Architektura urządzeń serii STR pozwala znacznie ograniczyć osadzenie się brudu i bakterii. Wyświetlacz obsługi oferuje dodatkowe wsparcie w zakresie kontroli danych istotnych dla utrzymania higieny.

m05okGładkie powierzchnie
Gładka powierzchnia wewnętrzna drzwi, głęboko tłoczony, bezspoinowy zbiornik z zaokrąglonymi narożnikami i higieniczna osłona tylna z zewnętrznymi pionowymi przewodami zapobiegają gromadzeniu się kamienia i zabrudzeń.
Optymalna dostępność
Odchylane o 180° drzwiczki higieniczne drzwiczki serii STR oferują zalety, których nie zapewniają tradycyjne przesuwne i podnoszone drzwi: Drzwiczki higieniczne nie ulegają zużyciu, są ergonomiczne i pozwalają uzyskać dostęp do wnętrza zmywarki i wewnętrznej strony drzwi, co ułatwia czyszczenie.

m06okKontrolowana higiena
Kontrolowanie poziomu higieny odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza obsługi ze wskaźnikami temperatury w bojlerze i zbiorniku. Zmywarka, wyposażona w opcjonalne lance ssące, sygnalizuje brak środka myjącego i nabłyszczacza. W ten sposób w istotnym stopniu przyczynia się do zapewnienia stale wysokiego poziomu higieny.
Program samoczyszczenia i automatyczne odpompowywanie
Na koniec dnia pracy wnętrze zmywarki jest automatycznie płukane. Ponadto zintegrowana pompa odpływowa umożliwia całkowite opróżnienie zbiornika – efektem jest ograniczenie do minimum kosztów ręcznego czyszczenia.

Oszczędność dzięki efektywności

Serię STR projektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnej opłacalności. Przemyślane rozwiązania techniczne pozwalają zmniejszyć zużycie zasobów i zminimalizować koszty eksploatacyjne.

m07okNiskie zużycie zasobów

Dzięki sterowanej koszem funkcji aktywacji strefy urządzenia serii STR automatycznie dostosowują się do ilości brudnych naczyń: Funkcje pompowania
i doprowadzania świeżej wody włączają tylko wtedy, gdy koszyk do zmywania znajdzie w określonej strefie. Sprawdzony system filtracji ługu pozwala ograniczyć ilość ponownych napełniań zbiornika. Ponadto urządzenia serii STR zużywają wyjątkowo małą ilość wody płuczącej (2 l na kosz). Odpowiednio do tego zmniejsza się zużycie środka myjącego, nabłyszczacza i energii. W wyniku tego wyraźnie obniżają się koszty eksploatacyjne.

m08okOdzysk ciepła z powietrza wylotowego (system Energy)

Podczas bieżącej eksploatacji zmywarek z transportem taśmowym i koszowym w strefie wejściowej i wyjściowej wydobywa się i rozprasza w powietrzu para wodna będąca źródłem wartościowej energii. Urządzenia serii STR w wersji Energy wykorzystują tę energię do podgrzewania zimnej wody dopływowej. W tym celu zassana para wodna zostaje odprowadzona do wymiennika ciepła z powietrza. W wyniku tego zmniejsza się moc przyłączeniowa, a oszczędność energii wynosi do 6 kWh na godzinę zmywania, co daje roczną oszczędność kosztów w wysokości ok. E 1.700. Ponadto zostaje zredukowana temperatura i wilgotność powietrza wylotowego, co wyraźnie poprawia klimat panujący w pomieszczeniu.

duzaok

Katalog pdf do pobrania:

katalogminiaturkaok