Logo_DOBRE_Winterhalter_farbig_grZmywarki kapturowe

Zmywarka kapturowa PT-M

PT-1okProfesjonalna zmywarka musi gwarantować higieniczną czystość zmywania również w okresach największego natężenia pracy. Codzienność w kuchni pokazuje jednak, że szczególnie w przypadku uporczywych zabrudzeń nie jest to proste. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych seria PT sprosta każdemu wyzwaniu. Wszystkie czynniki i procesy zmywania są precyzyjnie do siebie dopasowane. Efekt to doskonałe rezultaty zmywania, których dotąd nie zapewniała żadna inna zmywarka.

logo tuv

Rezultaty zmywania w maszynie PT-M zostały potwierdzone przez niezależny niemiecki instytut TÜV Rheinland LGA Products GmbH.Gwarancja oszczędności

Oszczędne gospodarowanie zasobami i energią stanowi istotny element technologii zmywania. Inwestując w zmywarkę trzeba uwzględnić przede wszystkim bieżące koszty jej utrzymania. Między innymi ze względu na stale rosnące ceny prądu i wody stały się one decydującym kryterium rentowności. Niższe koszty eksploatacji mogą w krótkim czasie zamortyzować cenę zakupu. Już w 2007 roku – wraz z modelami Energy – firma Winterhalter jako pierwsza wyznaczyła nowe standardy w dziedzinie odzyskiwania energii. Seria PT to druga generacja urządzeń, która dzięki efektywności energetycznej ponownie odgrywa rolę pioniera.

Wyposażona w szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych seria PT jest wzorcowym przykładem zasady ekonomiczności Winterhalter, która obejmuje trzy aspekty: efektywne wykorzystanie energii, konsekwentne odzyskiwanie energii i oszczędne korzystanie z zasobów.

PT_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.indd

PT_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.inddEfektywne wykorzystanie energii
Po raz pierwszy w branży wszystkie zmywarki kapturowe serii PT firmy Winterhalter (poza PT-500) są wyposażone w system odzysku ciepła. Kompaktowy wymiennik ciepła EnergyLight wykorzystuje energię z wody ściekowej do podgrzania zimnej wody dopływowej. Zapewnia to niezwykle ekonomiczną pracę i redukcję kosztów energii do ok. 10 %.

Oszczędne korzystanie z zasobów naturalnych
Nowy system płukania z napędem (wyposażenie dodatkowe) sprawia, że nie jest już potrzebna świeża woda do rotacji pól zmywania. Ten rewolucyjny napęd znacznie redukuje standardową ilość wody do płukania. Pozwala to zaoszczędzić ok. 12 % kosztów eksploatacyjnych na jeden proces zmywania. Udoskonalony w ten sposób system płukania gwarantuje doskonały efekt, mimo zużycia znacznie mniejszej ilości świeżej wody.

Maksymalna ekonomiczność
Połączenie systemu EnergyPlus i systemu płukania z napędem w zmywarkach serii PT zapewnia maksymalną ekonomiczność. W porównaniu z popularnymi zmywarkami kapturowymi koszty eksploatacji ulegają zmniejszeniu nawet o 32 %. Kolejne możliwości oszczędzania wynikają z zastosowania systemu zmywania w niskich temperaturach effect.

PT_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.inddIndywidualnie dostosowana wydajność zmywania

Ciśnienie wody jest czynnikiem gwarantującym higieniczną czystość zmywania. Poprzez wybór odpowiedniego programu system VarioPower dopasowuje moc zmywania do rodzaju naczyń i ich stopnia zabrudzenia. Mycie naczyń lekko zabrudzonych odbywa się pod niskim ciśnieniem, silnie zabrudzonych – pod wyższym. System VarioPower zapewnia w ten sposób doskonałe efekty, chroniąc jednocześnie naczynia.

Stale czysta woda
W nowej serii PT woda zmywająca jest filtrowana i monitorowana podczas całego procesu. Trzy przełomowe elementy konstrukcyjne zapewniają stale czystą wodę o niespotykanej dotąd jakości. Opatentowany system filtracji pełnostrumieniowej, składający się z pokrywy zbiornika, sita cylindrycznego i sita pompy, filtruje 100 % wody. Dodatkowo sprawdzony już system Mediamat wykorzystujący siłę odśrodkową usuwa najdrobniejsze zabrudzenia, jak na przykład fusy z kawy. Czujnik stale monitoruje jakość wody. W razie potrzeby zbiornik zasilany jest większą ilością świeżej wody, co umożliwia stopniową regenerację wody do zmywania. W ten sposób zapewniony jest zawsze doskonale higieniczny efekt zmywania.


Zmywarka kapturowa PT-500

PT_500_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.indd

PT-500 – po prostu perfekcyjna

PT-500 to nowa zmywarka kapturowa zaprezentowana przez firmę Winterhalter, która zmywa szybko, wydajnie i perfekcyjnie. Gwarantują to liczne nowo opracowane komponenty i innowacyjny system zmywania. Oprócz higienicznej czystości nawet w okresie największego natężenia pracy, PT-500 przekonuje w szczególności dużym komfortem użytkowania: maszyna jest prosta w obsłudze i ergonomiczna, dzięki czemu wyraźnie usprawnia pracę personelu.

PT-500 marki Winterhalter to zmywarka niezawodna i wydajna pod każdym względem.

PT_500_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.inddKrótkie programy
Zmywarka oferuje trzy dostosowane do stopnia zabrudzenia programy: krótki, standardowy i intensywny. Dzięki aktywnemu zarządzaniu energią wydajność maszyny w programie krótkim dochodzi do 60 koszy na godzinę.

Skrócony czas nagrzewania
System aktywnego zarządzania energią w optymalny sposób wykorzystuje dostępną energię, aby maszyna szybko była gotowa do pracy. Czas ogrzewania skraca się w ten sposób nawet o 50 %. W porównaniu z innymi zmywarkami kapturowymi PT-500 jest zatem znacznie szybciej gotowa do pracy.

PT_500_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.inddMaksymalny zasięg
Nowe, eliptyczne pola zmywania ze specjalnymi dyszami zapewniają dużą wydajność zmywania o maksymalnym zasięgu, każdym miejscu i w każdym załamaniu. Mimo mniejszego zużycia wody płuczącej gwarantuje to higieniczną czystość również w przypadku bardzo zabrudzonych naczyń.

Wydajna filtracja
PT-500 wyposażona jest w poczwórny system filtracji. Resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia przechwytuje sito powierzchniowe z wyjmowanym sitowym koszykiem. Dodatkowo sprawdzony już system Mediamat wykorzystujący siłę odśrodkową usuwa najdrobniejsze zabrudzenia, jak na przykład fusy z kawy. Dodatkową ochronę zapewnia sito pompy.

PT_500_Broschuere_Fremdsprachen_RZ.inddProsta obsługa
PT-500 jest wyposażona w wyświetlacz z kodowaniem barwnym, sygnalizującym różne stany maszyny, jak nagrzewanie, zmywanie i gotowość do pracy. Dzięki temu niewprawni i często zmieniający się pracownicy mogą szybko opanować jej obsługę. Ponadto wybrany program uruchamiany jest jednym przyciskiem lub automatycznie po zamknięciu kaptura. Ergonomiczne uchwyty na kapturze pozwalają bez trudu obsługiwać zmywarkę, przede wszystkim w trakcie długiego cyklu pracy.

Zintegrowane funkcje kontrolne
PT-500 posiada liczne funkcje kontrolne, które również odciążają pracowników. Temperaturę zbiornika i bojlera można w każdej chwili sprawdzić na wyświetlaczu. Czytelne symbole sygnalizują brak środka do mycia i nabłyszczacza. Czujnik przecieków monitoruje niekontrolowany wyciek wody i w razie potrzeby blokuje jej dopływ do urządzenia. PT-500 zapewnia tym samym bezpieczne zmywanie, zapobiegając zarazem szkodom pośrednim.

Koncepcja higieny, która pozwala zaoszczędzić czas
Głęboko tłoczony zbiornik, higieniczna grzałka i osłona tylna zapobiegają gromadzeniu się kamienia i zanieczyszczeń. Komponenty te zapewniają czyste wnętrze maszyny. W połączeniu z programem samoczyszczenia znacznie ułatwiają personelowi pracę na koniec zmiany.

PT-500-2ok

Katalogi pdf do pobrania:

Zmywarki kapturowe serii PT

Zmywarki kapturowe serii PT

Zmywarka kapturowa PT-500

Zmywarka kapturowa PT-500