Filtry do wodyLogo_DOBRE_Winterhalter_farbig_gr


Pierwsze wrażenie musi być zawsze najlepsze

kieliszekokTo prawda, że je się oczami. Dlatego doskonałe rezultaty zmywania są warunkiem udanej prezentacji potraw i napojów. Decydującymi dla uzyskania najlepszego wyniku zmywania są – oprócz odpowiednich urządzeń zmywających, środków czyszczących i higienicznych – również właściwości wody. W zależności od jakości wody na zmywanych naczyniach mogą pozostawać osad, smugi i plamy. Odpowiednia metoda uzdatniania wody pozwala uzyskać nieskazitelny wynik zmywania.

Surowa woda zawiera różne składniki. Substancje te pozostawiają ślady na zmywanych naczyniach i w samej zmywarce, przez co naczynia wyglądają na „niedomyte”. Niezależnie od producenta urządzenia, funkcjonalność każdej zmywarki może pogorszyć się z biegiem czasu, przede wszystkim na skutek osadzania się kamienia. Uzdatnianie wody zapobiega tym negatywnym zjawiskom oferując wiele dodatkowych zalet:

Zoptymalizowany rezultat zmywania. W zależności od jakości surowej wody i cech zmywanych naczyń stosowanie odpowiedniej metody uzdatniania wody pozwala uzyskać zawsze optymalny rezultat – czyli po prostu lśniące naczynia i sztućce bez plam. Ręczne polerowanie staje się zbędne, a ilość stłuczonych naczyń zmniejsza się. Oszczędzasz czas i pieniądze.

Większa skuteczność środka do czyszczenia i nabłyszczacza. Środki do czyszczenia i nabłyszczacze uzyskują optymalną skuteczność, co zmniejsza ich zużycie i pozwala uzyskać jeszcze lepsze wyniki zmywania.

Zapewnienie higieny. Dobrze uzdatniona woda nie pozostawia osadów z roztworów soli wapnia w urządzeniu i na zmywanych naczyniach. Nie powstają szorstkie powierzchnie, na których może gnieździć się brud i bakterie.

Zachowanie wartości urządzenia. Możesz uniknąć osadzania się kamienia na wszystkich istotnych częściach zmywarki. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie urządzenia, co pozwala wydłużyć żywotność maszyny i trwałość zmywanych naczyń. Oszczędzasz dzięki zmniejszeniu regularnych kosztów.

Większa niezawodność. Dzięki uzdatnianiu wody można skrócić czas przestojów wymaganych do wykonania prac serwisowych. Dzięki temu zminimalizujesz bieżące koszty.

Trzy kroki niezbędne do uzdatniania wody

Znalezienie odpowiedniego urządzenia do uzdatniania wody jest bardzo łatwe. Oto podstawowe kryteria pomocne w podjęciu właściwej decyzji:
1. Twardość wody w miejscu eksploatacji
2. Naczynia zmywane
3. Ilość zmywanych naczyń
Poniższe informacje są wskazówką ułatwiającą podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniej metody uzdatniania wody za pomocą urządzeń firmy Winterhalter.
Również eksperci firmy Winterhalter służą pomocą w dokonaniu właściwego wyboru.

untitled

Zmiękczanie – podstawa każdej metody uzdatniania wody

untitled

Wbudowany zmiękczacz wody
Zmiękczacz firmy Winterhalter jest zintegrowany ze zmywarką, dzięki czemu nie zajmuje dodatkowego miejsca. Zbiornik żywicy do wymiany jonów dostarcza na bieżąco miękką wodę, gdyż regeneracja przebiega automatycznie w trakcie procesu zmywania – odpowiednio do zużycia wody.
Zmiękczacz MonoMatik 1 x 4
MonoMatik 1 x 4 funkcjonuje jako urządzenie zewnętrzne na zasadzie wymiany jonowej przy użyciu odpowiedniego wkładu. Regeneracja uruchamia się automatycznie za pomocą elektrycznego zegara sterującego w momencie wcześniej ustawionym przez użytkownika, na końcu dnia roboczego. Urządzenie posiada kompaktowe wymiary i oferuje elementarne uzdatnianie wody przy niewielkiej cenie zakupu urządzenia i niskich kosztach jego eksploatacji.
Zmiękczacz DuoMatik II
Zewnętrzny zmiękczacz DuoMatik II wyposażony w dwa wklady, które pracują na zmiane. DuoMatik II w sposób ciągły uzdatnia wodę bez przerw regeneracyjnych przy całkowitej twardości wody surowej do 40 dH. Zmiękczanie i regeneracja sterowane są mechanicznie bez zasilania elektrycznego.

Częściowe odsalanie – aby spełnić wysokie wymagania wobec rezultatu zmywania

untitled

Częściowe odsalanie TE 15 / TE 20
Wkłady odsalania częściowego TE 15 i TE 20 nie zajmują dużo miejsca. Przebieg wymiany jonów jest kontrolowany za pośrednictwem jednostki pomiarowej i komunikatów i/lub symbolu regeneracji znajdującego się na panelu obsługi urządzenia. Wkłady odsalania częściowego umożliwiają prawie 100-procentową regenerację wody, natomiast woda zanieczyszczona wcale nie powstaje. Pozwala to uzyskać wyjątkową wydajność uzdatniania przy zmniejszonym zużyciu zasobów. Częściowe odsalanie oferuje dobre rezultaty zmywania przy niskich kosztach zakupu.

Całkowite odsalanie – aby spełnić najwyższe wymagania

untitled

Całkowite odsalanie VE 15 / VE 20
Wkłady wymiany jonowej VE 15 i VE 20 zajmują niewiele miejsca, zapewniają skuteczność procesu pełnego odsalania i oferują 100-procentową wydajność oczyszczania wody, dzięki czemu nie powstaje woda zanieczyszczona. Przebieg procesu jest kontrolowany za pośrednictwem jednostki pomiarowej i komunikatów i/lub symbolu regeneracji znajdującego się na panelu obsługi urządzenia. Wkłady całkowitego odsalania sprostają najwyższym wymaganiom jakości zmywania przy zachowaniu niskiej ceny zakupu.

Najwyższa jakość wody na minimalnej powierzchni

untitled

Urządzenie RoMatik XS działające na zasadzie odwróconej osmozy z wbudowanym filtrem wstępnym dba o najwyższą jakość wody zajmując przy tym minimalną ilość miejsca. Szczególnie dla zmywarek podblatowych w pobliżu lady, jak np. zmywarki Winterhalter serii UC lub ich starsze modele, RoMatik XS jest najlepszym rozwiązaniem. Ponadto wyróżnia je:

  • Efektywność i brak negatywnego wpływu na środowisko. Przy wydajności wynoszącej do 60% urządzenie RoMatik XS jest szczególnie wydajne. Powstająca ilość ścieków jest niewielka – to chroni środowisko.
  • Niewielkie wymogi przestrzenne i wiele możliwości ustawienia. Dzięki wbudowanemu filtrowi wstępnemu urządzenie RoMatik XS potrzebuje niewiele miejsca. Filtr w razie potrzeby można po prostu wymienić. Ekstremalnie kompaktowe, zewnętrzne urządzenie RoMatik XS może być ustawione poziomo lub pionowo, na lub obok zmywarki.
  • Niewielkie koszty eksploatacji i serwisu. Zoptymalizowana metoda uzyskiwania wody osmotycznej utrzymuje wydajność na stałym, wysokim poziomie, a koszty eksploatacji na niskim. Dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji urządzenie RoMatik XS prawie nie wymaga konserwacji i serwisu. To oznacza niskie koszty serwisu i eksploatacji.
  • Niezawodność. Inteligentne urządzenie RoMatik XS może być na miejscu indywidualnie dostosowane do jakości świeżej wody. Razem ze zoptymalizowaną metodą osmozy zredukowane zostaje obciążenie membran i układu mechanicznego – gwarantuje to duży stopień niezawodności.

Odwrócona osmoza – najlepsze rezultaty przy dużej ilości zmywanych naczyń

untitled

Seria RoMatik
Urządzenia zewnętrzne serii RoMatik występują w czterech wersjach w zależności od ich wydajności. Metodą filtracji membranowej odsalają do ok. 98 % wody i są wyjątkowo ekonomiczne również w sytuacji dużego zapotrzebowania na wodę, np. przy podłączeniu kilku zmywarek. Urządzenia RoMatik wyróżniają się swoją kompaktową budową oraz łatwą i bezpieczną obsługą. Gwarantują, że umyte naczynia nie wymagają polerowania oraz pozwalają utrzymać niskie koszty związane z eksploatacją urządzenia.

untitled

Katalogi pdf do pobrania:

untitled

Wasseraufb_RoMatikXS_PL_RZ.indd