Logo_Rational_DOBRE_OKCombiMaster® Plus

 

r01ok
CombiMaster® Plus RATIONAL: klasa sama w sobie

Jest mocny i wytrzymały, łatwy w obsłudze i przekonuje funkcjami, umożliwiającymi uzyskanie za każdym razem najwyższej jakości potraw: chrupkiej skórki, soczystej pieczeni, intensywnych aromatów, soczystych barw oraz zachowanie witamin i minerałów. Zapewnia to dokładnie sterowany klimat w komorze oraz precyzyjne nastawianie temperatury, wilgotności i przepływu powietrza oraz czasu trwania przyrządzania.

Najważniejsze cechy:

r02okNieograniczona różnorodność możliwych sposobów przyrządzania
CombiMaster® Plus zastępuje do 50 % wszystkich tradycyjnych urządzeń kulinarnych: można w nim grillować, piec, smażyć, dusić, gotować na parze i stosować wiele innych metod.
Wyjątkowa wydajność
Wydajność CombiMaster® Plus umożliwia przyrządzanie do 30 % większych załadunków. W połączeniu z dojrzałymi technologiami kulinarnymi wydajność ta gwarantuje nieustannie wybitną jakość potraw.
Optymalny klimat w komorze
ClimaPlus® reguluje specyficznym dla produktu klimatem w komorze – pozwala to uzyskać chrupką skórę, optymalnie opieczoną panierkę i soczyste mięso.
Dziecinnie łatwa obsługa
Wybór funkcji za pomocą pokrętła jest prosty, zrozumiały i sprawdził się w codziennej kuchennej pracy.

CombiMaster® Plus – Wydajność, która robi wrażenie

CombiMaster® Plus przekonuje nie tylko w zakresie ekonomiczności, ale także w zakresie efektywnej wydajności: energia jest doprowadzana do produktu w dokładnie odmierzonych dawkach, w razie potrzeby w bardzo intensywny sposób. Centrala pomiarowo-sterująca jest bardzo wrażliwa na przysyłane do niej sygnały i zapewnia równomierny klimat w komorze, który może być indywidualnie dostosowany do konkretnego produktu. Dzięki temu nawet przy maksymalnym obciążeniu urządzenia, doskonale udają się nawet wymagające i stanowiące duże wyzwanie produkty – takie jak produkty krótko smażone, zapiekanki czy dania z grilla. I to oczywiście załadunek za załadunkiem, sztuka za sztuką, porcja za porcją. Goście widzą i czują różnicę w smaku i są zadowolenia z efektów.

r03okCzysta, higieniczna świeża para wodna
Generator świeżej pary z nową, wydajną regulacją wytwarzania pary, pozwala połączyć korzyść gotowania w wodzie – czyli w maksymalnej wilgotności – z delikatnym gotowaniem na parze. Bardzo krótkie czasy rozgrzewania, intensywne kolory i apetyczny smak oraz zachowanie witamin i minerałów. Zawsze stała temperatura pary oraz maksymalne wysycenie parą wodną są gwarancją najlepszej jakości potraw. Nowy typ sterowania wytwarzaniem pary dba o to, że higieniczna świeża para wodna cały czas w delikatny sposób opływa produkty. Nawet najwrażliwsze produkty nie wysychają.

r04okSkuteczne osuszanie komory
Nowe, aktywne usuwanie wilgoci z komory działa szybko, skutecznie i w każdych warunkach. Gwarantuje to chrupką skórkę, optymalnie przypieczoną panierkę i soczyste mięso – nawet przy przyrządzaniu dużych ilości.
r05okDynamiczna cyrklulacja powietrza
Nowego typu, opatentowany dynamiczny system cyrkulacji powietrza, połączony ze zoptymalizowaną pod kątem przepływu powietrza geometrią komory powoduje, że temperatura optymalnie rozprzestrzenia się w komorze i działa tam, gdzie jest trzeba. Potrawy są przyrządzane równomiernie – od pierwszego do ostatniego załadunku.Proste i mądre przyrządzanie

 CombiMaster® Plus to prawdziwy multitalent, który szybko staje się niezbędnym pomocnikiem w kuchni. Jest skromny, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na miejsce: to, co dotychczas wymagało do produkcji dużo miejsca i pracy oraz szeregu urządzeń kulinarnych, dzięki nowemu urządzeniu można teraz zrobić w jednym urządzeniu, zajmującym 1 m2 powierzchni podłogi.

r06ok

Tryb pracy „Para”, 30-130 °C
Wysokowydajny generator pary z unowocześnioną regulacją wytwarzania pary wytwarza cały czas higieniczną świeżą parę. Gotowanie odbywa się bez dodawania wody i doprowadzania wody do wrzenia. Stała temperatura w komorze oraz najwyższe możliwe wysycenie parą gwarantują równomierne i delikatne gotowanie i dzięki temu najlepszą jakość potraw. Gwarantowane są apetyczne kolory, konsystencja pozwalająca delektować się daniem oraz zachowanie substancji odżywczych i witamin (zwłaszcza w przypadku warzyw). Bez trudności wychodzą nawet delikatne dania, takie jak crème caramel, flany, szlachetne ryby czy mousselines – także w dużych ilościach.

Tryb pracy „Gorące powietrze”, 30-300 °C
Przemieszczane z dużą prędkością gorące powietrze opływa produkt ze wszystkich stron. Białko w mięsie jest natychmiast wiązane, dzięki czemu mięso jest w środku wspaniale soczyste. Ciągły dopływ powietrza w temperaturze 300 °C to nie tylko szczegół techniczny: zapewnia nawet przy pełnym załadunku wystarczającą rezerwę mocy. Tylko w ten sposób udać się mogą soczyste, zarumienione z zewnątrz produkty krótko smażone, mrożone produkty convenience – kalmary, krokiety, sajgonki i skrzydełka oraz puszyste wypieki.
Tryb pracy „Gorące powietrze”, 30-300 °C

Przemieszczane z dużą prędkością gorące powietrze opływa produkt ze wszystkich stron. Białko w mięsie jest natychmiast wiązane, dzięki czemu mięso jest w środku wspaniale soczyste. Ciągły dopływ powietrza w temperaturze 300 °C to nie tylko szczegół techniczny: zapewnia nawet przy pełnym załadunku wystarczającą rezerwę mocy. Tylko w ten sposób udać się mogą soczyste, zarumienione z zewnątrz produkty krótko smażone, mrożone produkty convenience – kalmary, krokiety, sajgonki i skrzydełka oraz puszyste wypieki.

Tryb pracy „Kombinacja pary i gorącego powietrza”, 30-300 °C
W kombinacji sumują się plusy trybu parowego – krótki czas gotowania, małe straty produktu, soczystość, z korzyściami płynącymi z trybu gorącego powietrza: intensywnym aromatem, apetycznym kolorem i chrupką skórą. Całkowicie bez obracania i przy skróconym czasie przyrządzania, unika się do 50 % zwykłych strat, wynikających z przepieczenia.

Finishing®
Finishing® oznacza konsekwentne oddzielenie fazy produkcji od podawania. Od dodatków po gotowe menu: za pomocą optymalnego klimatu w krótkim czasie doprowadza się przygotowane wstępnie w CombiMaster® Plus produkty, a następnie schłodzone potrawy do temperatury spożycia – zarówno na tacach, talerzach, jak i w pojemnikach. Pozwala to zwiększyć elastyczność pracy, a goście dostają potrawy lepszej jakości, bowiem nie ma potrzeby długiego przetrzymywania potraw w cieple, co zwykle powoduje pogorszenie jakości.

5 prędkości powietrza
Produkt wrażliwy albo odporny – dla każdego CombiMaster® Plus ma odpowiednią prędkość powietrza. doskonale wychodzą nawet suflety, eklerki i biszkopt.

 

 

ClimaPlus® – Aktywne sterowanie klimatem w komorze

Panowanie nad wilgotnością wymaga uwagi i czasu, ale przede wszystkim dużo doświadczenia i wyczucia. Dziś można sobie oszczędzić tej żmudnej procedury, ponieważ centrala pomiarowo-sterująca CombiMaster® Plus zawsze utrzymuje wilgotność w komorze na idealnym poziomie. ClimaPlus® przekłada doświadczenie, zebrane w praktyce na inteligentną i bardzo łatwą w obsłudze najnowocześniejszą technologię, zapewniającą stałą, najwyższą jakość potraw.

  • Czujniki nieustannie mierzą wilgotność w komorze i w zależności od dokonanych ustawień, regulują ją w sposób automatyczny. W zależności od potrzeb wilgoć jest doprowadzana do komory, albo z niej usuwana. Odpadają żmudne czynności, takie jak polewanie i dolewanie.
  • ClimaPlus® może być stosowane zarówno w sposób manualny, jak i w ramach programów gotowania. Oczywiście można zmieniać wilgotność wedle woli w trakcie gotowania.

 

Higieniczna czystość na naciśnięcie przycisku
CombiMaster® Plus RATIONAL można umyć za pomocą kilku prostych czynności. Natryskuje się komorę urządzenia środkiem czyszczącym RATIONAL i uruchamia program myjący. Na koniec najlepiej jeszcze wypłukać komorę dostępnym w opcji spryskiwaczem ręcznym i gotowe! W ten sposób nawet największe zabrudzenia nie mają szansy.

Ekonomia i wydajność

CombiMaster® Plus wyraźnie i w łatwy do udokumentowania sposób zwiększa ekonomiczność kuchni. Nie trzeba czekać na jego amortyzację – urządzenie od razu się opłaca.

> Redukcja ilości surowca o 10 %
> Redukcja czasu pracy
> Spadek kosztów energii o 60 %
> Zmniejszenie zapotrzebowania na zajmowane miejsce o ponad 30 %

Katalog pdf do pobrania:

katalogok