Logo_Rational_DOBRE_OKAkcesoria do pieców

 

r01ok

 

 

Tylko oryginalne wyposażenie RATIONAL umożliwia optymalne wykorzystanie możliwości SelfCooking Center.

 

Pozwala ono na nieuciążliwe frytowanie wstępnie przygotowanych produktów, grilowanie kurczaków i kaczek oraz pieczenie całych jagniąt lub prosiąt, natomiast sznycle i steki można przygotować bez uciążliwego obracania. Najwyższej jakości akcesoria RATIONAL specjalnie dostosowane do SelfCooking Center idealnie sprawdzają się w codziennej pracy każdej profesjonalnej kuchni.

 

 

Sztyca do grillowania i tandoori

itandori1ok

100 szaszłyków tandoori w 12 minut
Za pomocą nowej sztycy do grillowania i tandoori firmy RATIONAL, po raz pierwszy można w SelfCooking Center® przyrządzać znakomitej jakości typowe dania z rożna. W bardzo krótkim czasie można przyrządzić – w jednym załadunku, do tego przy znacznie mniejszym niż zwykle nakładzie pracy ręcznej, do 100 dużych szaszłyków mięsnych lub do 70 dużych ryb z rożna.

Obsługa nowego produktu jest prosta i daje praktycznie nieograniczone możliwości przy przyrządzaniu najróżniejszych dań. Niezależnie od tego, czy chce się przyrządzić mięso, rybę czy warzywa, za pomocą SelfCooking Center® i nowej sztycy do grillowania i tandoori firmy RATIONAL, do przyrządzania dowolnych produktów wystarczy naciśnięcie przycisku.

Nowa sztyca do grillowania i tandoori ma następujące unikalne cechy:

itandori2ok1.)   Sztyce można układać na zawieszonej w komorze ramie pojedynczo albo  wprowadzać do komory urządzenia całkowicie obłożoną ramę.

2.)   Profil ramy pozwala dokładnie zamocować sztyce i bezpiecznie przenosić je wraz z ramą.

3.)   Kształt ramy umożliwia układanie sztyc w urządzeniach typu 62, 102 i 202 w ramie 1/1 GN „w poprzek”.

4.)   Rama ma nóżki, dzięki czemu można ją postawić na płycie roboczej lub wstawić do pojemnika GN. Profil nóżek pozwala na bezpieczne ustawianie ram jedna na drugiej.

5.)   Sztyca do grillowania i tandoori jest zrobiona z wysokiej jakości stali szlachetnej i może być myta w każdej zmywarce.

 

Forma do smażenia i pieczenia

Przy pomocy nowej “Formy do smażenia i pieczenia” (patent w trakcie rozpatrywania), wiele potraw, które zazwyczaj przygotowuje się na patelni, takich jak tortilla, paella, szwajcarskie ziemniaczane rösti, naleśniki, a także małe pizze i ciasta oraz wiele innych może być teraz przygotowane w SelfCookingCenter® whitefficiency® oraz CombiMaster® Plus w zaledwie kilka minut. W połączeniu z tacą do przenoszenia form, produkcja nawet większej ilości staje się dziecinnie prosta. Forma do smażenia i pieczenia jest dostępna w dwóch wielkościach (ø 16 cm oraz ø 25 cm).

formaok

forma2Pofalowane dno formy doskonale przewodzi ciepło, co gwarantuje najlepsze z możliwych zarumienienie, które zawsze osiąga się zaledwie w kilka minut. Specjalna powłoka Trilax® zapobiega przywieraniu produktów.

Forma do smażenia i pieczenia posiada wygodne uchwyty boczne, które pomagają w łatwy sposób zdjąć potrawę z formy.

forma3Proste oraz bezpieczne użytkowanie, w szczególności przy dużych ilościach, zapewniamy oferując, tace do transportu form, w dwóch rozmiarach. Przenoszenie form do smażenia i pieczenia na tacach jest łatwe i bezpieczne, ponieważ formy mocno osadzone we wgłębieniach tacy, nie przesuwają się.


Nowa taca do grillowania i smażenia

Wraz z wynalezieniem rusztów CombiGrill® RATIONAL oraz opatentowanej tacy do grillowania i pieczenia pizzy, stworzyliśmy przed laty nowy standard przyrządzania produktów grillowanych. Już dziś na świecie sprzedaje się rocznie ponad 20 000 rusztów CombiGrill® oraz ponad 10 000 tac do grillowania i pieczenia pizzy. Obok tych akcesoriów do grillowania, wielu klientów firmy RATIONAL wykorzystuje blachę do pieczenia i smażenia do typowych produktów śniadaniowych, takich jak szynka, tosty, kiełbaski smażone i wiele innych. Specjalnie dla tych klientów stworzyliśmy nową tacę do grillowania i smażenia.

taca1

taca2okokStrona „grillowa” jest idealna do grillowania warzyw, steków i ryby. Profil oraz odstępy między „żeberkami” powodują powstanie idealnego wzorka grillowego na wszystkich produktach. Tak samo jak na ruszcie CombiGrill®, można przeznaczone do grillowania produkty kłaść na zimną tacę. Jej wyjątkowa przewodność cieplna umożliwia uzyskanie optymalnej jakości produktu w kilka minut.

taca3Otaczający tacę rant sprawia, że strona do smażenia nadaje się idealnie do przyrządzania produktów o dużej zawartości tłuszczu – na przykład szynki czy kiełbasek. Obsługa tacy jest bardzo prosta i bezpieczna, ponieważ tak samo jak w przypadku pojemnika, gorący tłuszcz jest zatrzymywany we wgłębieniu.

 

Ruszty i pojemniki GN

Pojemniki i ruszty RATIONAL o wielkościach 2/1, 1/1, 1/2, 1/3 GN. Blachy emaliowane o wysokich walorach użytkowych przeznaczone do pieczeni i wypieków. Oprócz standardowych oferowane są także blachy perforowane pokryte warstwą teflonu, również o wymiarach 40×60 cm (blachy piekarnicze).
r02ok

Podstawy i szafki oraz szafka termoizolacyjna

Cztery wersje podstaw i szafek zapewniają stabilne ustawienie urządzeń stołowych. Szafka termoizolacyjna posiada płynną regulację temperatury do 80 °C. Wszystkie szafki i podstawy wykonane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami higienicznymi.

Rożen do pieczenia jagnięcia lub prosiaka

Rożen do piecaStosowanyw SelfCooking Center 201 i 202. Przy użyciu tego rożna bez trudu można przyrządzić całe jagnię lub prosiaka. W SelfCooking Center 202 można piec jednocześnie na dwóch tego typu rożnach.

RATIONAL CombiGrill

Dzięki nieprzeciętnie wysokiej przewodności cieplnej rusztu CombiGrill, na grillowanym mięsie, rybie lub warzywach powstaje odciśnięty wzór, taki sam jaki daje ruszt tradycyjnego grilla. Powłoka TriLax zapobiega przywieraniu produktów na ruszcie CombiGrill.

Pizza chrupka na dole i soczysta na górze

Goście będą zachwyceni Państwa pizzą prosto z pieca. Niezależnie od tego, czy pizza jest typu amerykańskiego czy włoskiego, co i w jaki sposób zostało na niej położone, czy jest to pizza z ciasta świeżego czy mrożona, duża czy mała, komora urządzenia została zapełniona całkowicie lub częściowo, SelfCooking Center doskonale ją upiecze – góra będzie super soczysta a spód pysznie chrupki. Za pomocą specjalnych form do pizzy RATIONAL można w ciągu 10 minut upiec do 100 wstępnie przygotowanych pizz.Pizzę kładzie się po prostu na formę, pokrytą warstwą zapobiegającą przywieraniu,wkłada do stelaży ruchomych na talerze i dopieka za pomocą funkcji Finishing. Tace do pieczenia pizzy można stosować do wszystkich pizz wstępnie pieczonych o średnicy do 280 mm.

Taca do grillowania i pieczenia pizzy RATIONAL

Taca do grillowania i pieczenia pizzy pozwala w sposób perfekcyjny upiec pizzę świeżą lub Convenience. Dzięki wyjątkowemu przewodnictwu cieplnemu za każdym razem osiąga się optymalną jakość. Spód płyt może być używany do grillowania warzyw,steków i ryby – z idealnym wzorkiem grillowania. Powłoka TriLaxR zapobiega przywieraniu produktów na tacy do grillowania i pieczenia pizzy.

Multibaker

Za pomocą blach typu Multibaker można w bardzo prosty sposób smażyć duże ilości jajek sadzonych. Po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku, udają się nawet omlety. Specjalna warstwa teflonowa całkowicie zapobiega przywieraniu.

RATIONAL CombiFry

200 porcji frytek w 15 minut bez stosowania tłuszczu. Opatentowana funkcja CombiFry po raz pierwszy w historii umożliwia przygotowanie w tak krótkim czasie tak dużych ilości wstępnie frytowanych produktów. Odpadają koszty zakupu, przechowywania oraz utylizacji tłuszczu.

RATIONAL Superspike

Odpowiednie ułożenie kurczaków i kaczek za pomocą opatentowanych rusztów zapewnia szczególną soczystość mięsa oraz chrupką i równomiernie zarumienioną skórkę.


Katalog pdf do pobrania:

katalog_akcesoriaok

 Podane akcesoria można także zamówić w naszym sklepie internetowym:

[button_with_arrow text=”eKuchnia.com” url=”http://www.ekuchnia.com/index.php?main_page=index&cPath=1287″ window=”new”][/button_with_arrow]