LHG_WeinSpezial_2014_LEX_05.inddLiebherr

LHG_Gewerbe_2014_LEX_U4_U1_07.indd

Profesjonalne urządzenia do zastosowań przemysłowych

Wszędzie tam gdzie liczy się świeżość produktów spożywczych, chłodziarki muszą sprostać wysokim wymaganiom. Dlatego Liebherr ma w swojej ofercie specjalny program, spełniający wszelkie oczekiwania pod względem jakości chłodzenia. Profesjonalne urządzenia Liebherr są przystosowane do przechowywania dużej ilości napojów i żywności, a także odporne na wysoką temperaturę otoczenia oraz częste otwieranie drzwi. Gwarancję świeżości stanowi połączenie dużej mocy chłodzenia z solidnym i precyzyjnym wykonaniem.

r03ok

ActiveGreen

Troska o środowisko rozpoczyna się w firmie Liebherr już w fazie projektowania profesjonalnych chłodziarek i zamrażarek. Aby zapewnić długie i pewne funkcjonowanie oraz najlepszą efektywność energetyczną, Liebherr stosuje najwyższej jakości komponenty w połączeniu z precyzyjnym sterowaniem. Liebherr jako pierwsza firma dokonała przestawienia całego asortymentu profesjonalnych chłodziarek i zamrażarek na przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze R 290 i R 600a. Są one wolne od HFC i nie wywierają szkodliwego wpływu na warstwę ozonową oraz związany z nią efekt cieplarniany. Poprzez zastosowanie nowych, wysokowydajnych sprężarek, zużycie energii zostaje znacznie obniżone. Wszystkie zakłady produkcji urządzeń AGD marki Liebherr posiadają certyfikat ISO 9001, potwierdzający stosowanie najwyższych międzynarodowych standardów jakości, a także certyfikat ISO 14001 dotyczący spełniania wymogów międzynarodowej normy zarządzania środowiskowego.

Doświadczenie, które się liczy!

LHG_Gewerbe_2014_LEX_U4_U1_07.inddW oparciu o prawie 60-cio letnie doświadczenie, Liebherr stał się specjalistą w projektowaniu i produkcji urządzeń chłodniczych, które charakteryzują się najwyższym poziomem jakości oraz doskonałym wzornictwem. Regularnie wdrażając innowacyjne pomysły, Liebherr zapewnia energooszczędność oraz komfort użytkowania. W zakresie urządzeń AGD, Liebherr jako pierwszy producent dokonał w 1993 roku całkowitego przestawienia procesu produkcji urządzeń na czynniki chłodnicze wolne od FCKW/HFC. Również procesy wykończeniowe są ukierunkowane na efektywne wykorzystanie zasobów. W ten sposób na przykład ciepło, potrzebne do produkcji urządzeń, odprowadzane jest z powrotem do obiegu jako energia grzewcza. Wszystkie blachy pokryte są przyjaznymi dla środowiska farbami proszkowymi, które nie zawierają rozpuszczalników i nie prowadzą do powstawania szkodliwych dla środowiska ścieków. Wszystkie tworzywa sztuczne są odpowiednio oznaczone dla ułatwienia recyklingu.

Najwyższy poziom jakości produktów

Wysoka jakość zastosowanych komponentów ma pozytywny wpływ na bilans ekologiczny produktu oraz jest gwarancją wieloletniego, bezproblemowego użytkowania. Najwyższa jakość chłodzenia w urządzeniach profesjonalnych Liebherr, odgrywa szczególnie ważną rolę w zachowywaniu świeżości produktów. Istotnym atutem naszych urządzeń jest także stabilność temperatury, odpowiednia wilgotność powietrza oraz szybkie schładzanie nowo włożonych produktów. We wszystkich branżach, w których każdego dnia przetwarzane są duże ilości produktów spożywczych, znaczącą rolę odgrywa higiena urządzeń. Już w fazie projektowania, stanowi ona w firmie Liebherr jeden z centralnych tematów. Przykładowo, w miarę możliwości, obudowy konstruowane są tak, aby nie zawierały zbędnych szczelin, natomiast wnętrze jest jednolite i łatwe do czyszczenia.

r04ok

Doskonała efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna stanowi centralny temat w firmie Liebherr i już w fazie projektowania urządzeń do profesjonalnych zastosowań odgrywa istotną rolę. Firma Liebherr otrzymała w konkursie Pro CoolAward 2006 aż trzy z pięciu nagród, przyznanych za wyjątkowo wydajne oraz przyjazne dla środowiska chłodziarki i zamrażarki. Zużycie prądu w nagrodzonych urządzeniach jest do 70% niższe od średniej rynkowej. Wysokowydajne energetycznie urządzenia Liebherr, cieszą się wyjątkową popularnością również za granicą, przykładowo w Holandii lub w Kalifornii (USA). Najlepszej jakości materiały izolacyjne, wysokowydajne sprężarki oraz precyzyjne sterowanie elektroniczne w połączeniu ze zoptymalizowanymi komponentami chłodniczymi gwarantują wysoką wydajność energetyczną.

r02ok

Przyjazne dla środowiska pod wieloma względami

Firma Liebherr jest pierwszym producentem, który cały profesjonalny program chłodziarek i zamrażarek przestawił na przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze, wolne od HFC. Liebherr stosuje ekologicznie bezpieczne czynniki R 290 i R 600a. Dzięki wymianie dotychczasowego czynnika chłodniczego na środki przyjazne dla środowiska, możliwe stało się zastosowanie jeszcze bardziej wydajnych komponentów chłodniczych, a tym samym zmniejszenie zużycia energii w urządzeniach z całego programu.

Katalog pdf do pobrania:

LHG_Gewerbe_2014_LEX_U4_U1_07.indd