logo_convothermConvotherm EasyDial

coneasydial

Najlepiej gotować samemu! easyDial wytycza nowe standardy manualnej obsługi: Wszystkie wprowadzane wartości oraz wszelkie funkcje dodatkowe ustawiane są na frontowym panelu, pozostając zawsze w zasięgu wzroku.
• ACS+ z doskonale dostosowanymi funkcjami dodatkowymi:
– Crisp&Tasty – odwilżanie na 5 poziomach
– BakePro – tradycyjna funkcja pieczenia na 5 poziomach
– HumidityPro – nawilżanie na 5 poziomach
– Prędkość wentylatora – na 5 poziomach
• Półautomatyczny system mycia

designNowy: przejrzysty w pełni funkcjonalny design

easyDial – panel obsługi Nowa jakość obsługi manualnej! Inteligentna koncepcja obsługi pozwala szybko i samodzielnie wprowadzać ustawienia za pomocą profili pieczenia easyDial. Wszystkie funkcje dostępne są w zasięgu wzroku. Duży, jasny wyświetlacz cyfrowy z centralnym regulatorem obrotowym Convotherm-Dial (C-Dial) umożliwia kontrolę nad wszystkimi procesami w dowolnym momencie – również zdalnie. Pierścień TriColor wskazuje aktualny stan pracy: Kolor żółty oznacza „w przygotowaniu”, kolor czerwony „trwające procesy” a kolor zielony „gotowe”.
• Funkcja regenerowania easyDial: Regeneracja produktów na najwyższym poziomie jakości
• 99 profili pieczenia
• C-Dial i TriColor: nasza nowa filozofia obsługi

 

 

usb
Złącze USB
Przyjazne dla użytkownika, umieszczone z przodu urządzenia. Pamięć USB można łatwo umieścić za automatyczną zaślepką, która zamyka się samoczynnie po wyjęciu nośnika – IPX 5 – ochrona przed strugami wody:
• Proste aktualizacje, wgrywanie profili gotowania i grafik, odczyt danych HACCP

mostek
Zintegrowany mostek nagrzewczy
Seryjnie we wszystkich urządzeniach wolnostojących Convotherm 4:
• Automatyczne składanie się do ramy drzwi mostka nagrzewczego
• Szybkie nagrzewanie (również bez wózka załadunkowego)
• Brak utraty ciepła
• Poprawa bezpieczeństwa

 

chowane-drzwi

Chowane drzwi
Ten wynalazek firmy Convotherm pozwala zaoszczędzić miejsce i ogranicza ryzyko urazów:
• Zapewniają większą swobodę ruchu podczas pracy
• Ograniczają ryzyko wypadku i redukują zagrożenie związane z poparzeniem się o gorącą, wewnętrzną szybę w drzwiach urządzenia
• Umożliwiają instalację dużych pieców konwekcyjno-parowych z wózkiem załadunkowym praktycznie wszędzie, nawet w ograniczonych warunkach przestrzennych.


hygenicHygienicCare
Nowa koncepcja higieny od firmy Convotherm obejmuje wszystkie istotne elementy, z którymi użytkownik ma kontakt: Powierzchnia uchwytu drzwi, C-Dial i rolowany prysznic ręczny są wykonane z innowacyjnego materiału, wzbogaconego jonami srebra:
• Wszystkie powierzchnie kontaktu, położone centralnie w obszarze działania są integralnymi
elementami koncepcji
• Stałe działanie antybakteryjne
• Zredukowane przenoszenie bakterii

Wyniki gotowania w centrum uwagi

System Zamknięty ACS+ zapewnia najlepsze wyniki gotowania we wszystkich urządzeniach Convotherm 4. System gwarantuje doskonałe nasycenie parą, automatyczne dostosowanie wilgotności w trybie konwekcyjno-parowym oraz szybkie i równomierne przenoszenie ciepła w gorącym powietrzu, czego wynikiem jest idealny, równomierny klimat w komorze pieczenia dla wszystkich produktów, począwszy od warzyw, poprzez mięso i ryby aż do dodatków i wyrobów piekarniczych – niezależnie od tego czy są świeże, głęboko mrożone, czy po wstępnym garowaniu.

Doskonałe, równomierne, delikatne i chrupiące wyroby nawet przy pełnym załadunku komory.

Nasz ACS działa jak pokrywka na garnku – zatrzymując ciepło i wilgoć. Temperatura szybko rośnie, dzięki czemu nie trzeba dodawać tak wiele energii i wody. Nowy ACS+ może jeszcze więcej: Dysponuje inteligentnym układem aktywnego sterowania powietrzem dolotowym i wylotowym. W końcu, jeśli chce się zredukować sos również trzeba zdjąć pokrywkę.

funkcje

Funkcje gotowania w ACS+

f1

Para: Bardzo skuteczne gotowanie parowe w zakresie temperatur od 30 do 130 °C, System pozostaje zamknięty podczas całego procesu. Możliwość uzyskania doskonałych wyników, m.in. przy przyrządzaniu warzyw, ciast i ryb. Witaminy i kolory pozostają w produkcie poprzez redukcję utleniania.


f2

Tryb konwekcyjno-parowy: Od 30 °C z automatyczną regulacją wilgotności. System pozostaje zamknięty podczas całego procesu. Produkty zachowują własną wilgotność i walory smakowe. Pozwala to uzyskać bardzo delikatne, miękkie i smaczne wyroby oraz ograniczyć utratę masy produktu.

 

f3

Gorące powietrze: Od 30 °C, dzięki własnej wilgotności produktów, w całkowicie zamkniętym układzie wytwarza się delikatnie wilgotny klimat, pozwalający na szybkie, równomierne przenoszenie ciepła do samego środka produktu. Wygląd skórki i stopień chrupkości można wyregulować wedle życzenia, poprzez proste dołączenie funkcji Crisp&Tasty.


f4

Regenerowanie easyDial: Regeneracja produktów żywnościowych, która sprawia, że produkty wyglądają jak świeżo przyrządzone.
Regeneracja+ easyTouch: Elastyczna funkcja regeneracji z wyborem funkcji dla a la carte, wózka bankietowego z talerzami lub pojemnikami GN. Dzięki temu można uzyskać optymalną jakość.

Nowa jakość w elastycznym, bezpiecznym czyszczeniu

ConvoClean+ & ConvoClean
zaprojektowane do maksymalnej elastyczności przy minimalnym zużyciu środków myjących i wody. Nowe funkcje obsługi oraz indywidualne dozowanie – dla każdego profilu użytkownika. Nadal w pełni automatyczne: Uniknięcie wszelkich kontaktów z substancjami chemicznymi.

mycie1OKConvoClean+ w easyTouch
Całkowicie automatyczny system czyszczenia w możliwym do wyboru trybie eko, ekspres lub standard, pełna higiena w dowolnym momencie – na życzenie również z dozowaniem indywidualnym:
• 4-stopniowe dostosowanie intensywności czyszczenia z całkowicie zautomatyzowanym dozowaniem
• Tryb eko pozwala zaoszczędzić środek czyszczący, energię i wodę
• Tryb ekspres to oszczędność czasu poprzez najszybsze czyszczenie, również w trakcie godzin pracy
• W trybie standard działanie systemu jest zbalansowane
• Maksymalne bezpieczeństwo dzięki całkowicie zautomatyzowanemu procesowi czyszczenia
• Brak kontaktu z substancjami chemicznymi pozwala na pracę bez odzieży ochronnej
• Końcowa dezynfekcja parowa i proces suszenia gwarantują pełną higienę
• Uruchomienie prostym naciśnięciem – w dowolnym momencie bez ręcznego szybkiego schładzania

mycie2okokConvoClean w easyDial*
Całkowicie zautomatyzowany system czyszczenia w trybie standardowym, maksymalnie higieniczny, do stosowania w dowolnym momencie – na życzenie z dozowaniem indywidualnym:
• 4-stopniowe dostosowanie intensywności czyszczenia z całkowicie zautomatyzowanym dozowaniem
• Brak kontaktu ze środkiem czyszczącym na początku procesu czyszczenia
• Uruchomienie prostym naciśnięciem – w dowolnym momencie bez ręcznego szybkiego schładzania
• Maksymalne bezpieczeństwo dzięki całkowicie automatycznemu procesowi czyszczenia
• Brak kontaktu z substancjami chemicznymi pozwala na pracę bez odzieży ochronnej
• Dezynfekcja parowa i suszenie na koniec gwarantują pełną higienę

* Opcja w easyDial

Obniżone koszty eksploatacji – dodatkowa korzyść dla środowiska

Każdy wat energii i każdy litr wody ma znaczenie. Convotherm 4 to synonim nowej klasy w dziedzinie efektywności energetycznej i w oszczędności zużycia wody. Energy Star oraz norma środowiskowa ISO 14001 są jasnym przesłaniem zrównoważonej polityki energetycznej, która ma dla nas kluczowe znaczenie już podczas procesu produkcji.

W zakładzie produkcyjnym w Eglfing, od momentu przestawienia się na odnawialne źródła energii w 2009 roku, zaoszczędziliśmy już 1 mln kg CO2.

energia

* Poniższe wartości zostały skontrolowane przez niezależny instytut TÜV

Katalog pdf do pobrania:

katalog