LOGO_FagorOK2

Fagor Industrial – specjalista w dziedzinie piecy i chłodnictwa, ma możliwość zaprezentować swoje nowe rozwiązanie COOK & CHILL – nową gamę piecy i szybkoschładzarek, optymalizujących pracę, wydajność, sprawność i produktywność profesjonalnej kuchni.

Jest to proces, w którym gotowany posiłek jest poddawany szybkiemu schładzaniu, szybko przekraczającemu niebezpieczną strefę temperatur dla pożywienia (z 65° do 3°). W perfekcyjnie kontrolowany sposób posiłek jest składowany w idealnej temperaturze, aż do momentu kiedy jest ponownie potrzebny.

Proces Cook & Chill staje się coraz bardziej pożądany w obciążonych pracą profesjonalnych kuchniach, gdzie ilość przygotowywanych posiłków i serwisów jest duża. Dzięki poddaniu obróbce produktów w systemie Cook & Chill uzyskujemy dania o najwyższej jakości.

Jest to system, który zwiększy sukces podawanych dań, redukując rozprzestrzenianie się bakterii, wydłużając okres przechowywania posiłków, chroniąc posiłki przed wysuszeniem i utratą objętości.

System szybkoschładzania Fagor wraz z piecem, umożliwia zaoferowanie szerszej, bardziej elastycznej gamy produktów, jak i poprawę jakości oferowanych dań.

System Cook & Chill

02

UŻYTKOWANIE URZĄDZEŃ FAGOR COOK & CHILL

Poprawne użycie szybkoschładzarki/zamrażarki ogranicza stratę wagi produktu w fazie schładzania (schładzanie dodatnie), które musi być wykonane przez obniżenie temperatury produktu z +90 °C do +3°C w możliwie najszybszy sposób i w maksymalnym czasie poniżej 90 minut.

Wynikiem będzie miękki, soczysty produkt, który może być przetrzymywany przez dłuższy okres po rozmrożeniu, posiadający pełny smak świeżo przygotowanego produktu.

Szybkoschładzarka umożliwia również zaplanowanie czasu pracy w kuchni i przygotowanie produktów na cały tydzień. Odpowiednie używanie szybkoschładzarki zapewnia mniejszą ilość odpadów, większe oszczędności czasu, większe zyski oraz zdrowe i smaczne posiłki.

SZYBKOSCHŁADZANIE

Cykl delikatny (standard) – 90 ‘
Jak sugeruje określenie «delikatny», jest to łagodny cykl, zaprojektowany specjalnie do lekkich i cienkich produktów.
Cykl ciężki (intensywny) – 90 ‘
Cykl «ciężki» umożliwia redukcję całkowitego czasu szybkoschładzania. Przygotowany jest dla produktów posiadających wysoką gęstość lub wysoką zawartość tłuszczu, jak również do posiłków znajdujących się w opakowaniach.

MROŻENIE SZOKOWE

Cykl delikatny (standard) – 240 ‘
Cykl ten zamraża produkt żywieniowy w sposób bardziej homogeniczny, jest więc przeznaczony do posiłków, które nie powinny być wystawione na skoki temperatury lub dań składających się z wielu różnych składników.
Cykl ciężki (intensywny) – 240 ‘
Cykl ten jest przygotowany do niewykończonych dań lub materiału surowego. Umożliwia posiadanie elastycznego, długoterminowego zapasu produktów.

PRZYKŁAD CYKLU SCHŁADZANIA/MROŻENIA I REGENERACJI PRZY UŻYCIU SYSTEMU COOK & CHILL

schematok

 

03FAGOR Cook & Chill

Jest ergonomicznym i kompatybilnym połączeniem dwóch urządzeń z odrębnych linii produktowych – piecy i chłodnictwa.

Fagor Industrial, dzięki wprowadzeniu do sprzedaży nowej linii piecy oraz szybkoschładzarek z linii Advance, wzbogacił swoją linię produktów, dzięki temu może dotrzeć do szerszego grona klientów.

Połączenie tych dwóch urządzeń, symetria projektu oraz umieszczenie sąsiadujące wraz z jednoczesną łatwością użytkowania powoduje, iż jest to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy oczekują wyposażenia gastronomicznego spełniającego ich wszystkie potrzeby.

Urządzenia dostępne są jedynie w podanych wymiarach a ich zespolone ułożenie umożliwia uzyskanie oszczędności przestrzeni użytkowej.

Po raz kolejny Fagor Industrial wprowadza na rynek rozwiązania zaprojektowane w zgodzie z naturą.

 

 

Nowe szybkoschładzarki Advance

Nowy projekt, nowe sterowanie, nowe podejście. Szybkoschładzarki Advance symbolizują nową generację produktów Fagor. Usprawniamy nasze procesy w miarę postępu technologii, aby zaoferować unikalne rozwiązania:
– Oszczędności w planowaniu i zarządzaniu pracą kuchni.
– Oszczędności w zaopatrywaniu i równocześnie redukcja niepotrzebnych wydatków i odpadów.
– Poprawiona higiena i zdrowie oraz lepsza ochrona przygotowanych posiłków.
– Zarządzanie prostszymi, bardziej higienicznymi i bezpiecznymi procesami schładzania i gotowania.
– Elektroniczne sterowanie całym procesem, możliwość wcześniejszego zaprogramowania cykli chłodzenia oraz ich zachowywanie dzięki połączeniu USB.

05ok

06okRozwiązania Cook & Chill

Rozwiązania Cook & Chill zapewniają:
– Oszczędność kosztów
– Bezpieczeństwo i higienę
– Świeży produkt
1. Rozwiązania Cook & Chill A LA CARTE
> Obróbka termiczna z wykorzystaniem pojemników GN
> Schładzanie lub zamrażanie (szybkoschładzarka / szybkozamrażarka) z zastosowaniem pojemników GN
> System bankietowy
> Funkcja regeneracji MULTI TRAY
2. Rozwiązania Cook & Chill – BANKIETY
> Obróbka termiczna z wykorzystaniem pojemników GN
> Schładzanie lub zamrażanie (szybkoschładzarka / szybkozamrażarka) z zastosowaniem pojemników GN
> System bankietowy
> Regeneracja z zachowaniem struktury, koloru i najwyższej jakości dań
> Piece regeneracyjne z wykorzystaniem pojemników GN
> Pokrywy termiczne
3. Rozwiązania Cook & Chill – SERWIS BUFETOWY
> Obróbka termiczna z wykorzystaniem pojemników GN
> Schładzanie lub zamrażanie (szybkoschładzarka / szybkozamrażarka) z zastosowaniem pojemników GN
> Piece regeneracyjne z wykorzystaniem pojemników GN
> Sprawna organizacja dystrybucji dań
4. Rozwiązania Cook & Chill – GOTOWANIE PRÓŻNIOWE
> Pakowanie próżniowe
> Pieczenie z funkcją ECO STEAMING z zastosowaniem pojemników GN
> Schładzanie lub zamrażanie (szybkoschładzarka / szybkozamrażarka) z zastosowaniem pojemników GN
> Piece regeneracyjne z funkcją ECO STEAMING
> Wykorzystanie dodatkowych akcesoriów do przygotowania potraw

 

Schybkoschładzarki

a01

SZYBKOSCHŁADZARKI – DLACZEGO SĄ NIEZBĘDNE W KAŻDEJ KUCHNI?

Wszystkie świeże organiczne produkty żywieniowe zawierają naturalne obciążenie bakteriami, które w sprzyjających warunkach otoczenia (temperatura i wilgotność), rozmnażają się, powodując powstanie niebezpiecznych efektów dla zdrowia konsumentów.

Najbardziej niebezpiecznym zakresem termicznym jest +65°C i +3°C: w tym zakresie temperatur rozmnażanie się bakterii jest przyspieszone.

Szybkoschładzanie oznacza obniżenie temperatury wewnątrz produktu z +90 °C do +3°C w możliwie najszybszy sposób i w czasie poniżej 90 minut.

Krytyczny zakres temperatur pomiędzy +65 °C a +3 °C, gdzie następuje największe rozprzestrzenianie się bakterii, jest w ten sposób pomijany bardzo szybko, że bezpieczeństwo żywności nie jest zagrożone, a produkt faktycznie można składować przez 5-8 dni.

Szybkoschładzanie ugotowanego produktu nie tylko zapobiega rozmnażaniu się bakterii, ale również przedłuża czas przechowywania produktu.

Jakość żywności nie jest naruszana a produkt można składować o wiele dłużej niż przy standardowej obróbce.

CYKLE PRACY WYSTĘPUJĄCE W SZYBKOSCHŁADZARCE

a02

GŁĘBOKIE SCHŁADZANIE LUB ZAMRAŻANIE

Określenia te są często mylone ze sobą, ale rezultat końcowy jest taki sam w obu przypadkach: temperatura produktu żywieniowego jest obniżana, ale woda zmagazynowana w nim nie zamarza całkowicie.

Różnicą pomiędzy nimi jest brak limitu czasowego w zamrażaniu, co powoduje tworzenie się wewnętrznych mikrokryształów. Podczas gdy głębokie zamrażanie oznacza osiągnięcie temperatury -18°C wewnątrz produktu w czasie 4 godzin, zapobiegając powstawaniu mikrokryształów.

Podczas tworzenia się makrokryształów, woda rozbija błonę komórek i w fazie rozmrażania sole mineralne i substancje odżywcze są tracone w formie płynów.

Istnieją dwa cykle głębokiego zamrażania: mocny i słaby, oba są ręczne, a więc programowane przez operatora zgodnie z konkretnymi wymaganiami.

 

Katalog pdf do pobrania:

katalog